Visszarúgásos rugós belövése

FT és HFT légfegyverek, tesztek

Visszarúgásos rugós belövése

Postby HuLa02 » 2011.09.04. 13:47

Tisztelt Sporttársaim!

Mert ez nekem technikai kérdés, ezért itt a "technika témák között vetem fel azt a problémámat, amivel régóta küzdök.
Tegnap az éjszakai versenyen aztán kiderült, hogy nem tudok továbblépni információk nélkül.
Ezért fordulok bizalommal visszarúgásos rugós puskával tapasztalt sporttársaimhoz.(az enyém HW97K)
Ugyanis: ha belövöm állva, támasztva, akkor nem stimmel a kotta a fekvő, vagy térdelő pozícióban.
Ha belövöm fekve, azaz a kottát a fekvő pozícióból készítem, akkor nem stimmel az állóhelyzetű lövéshez a versenyen. Tegnap fekve-belövéskor aztán össze-vissza tekergettem mérgemben, mert nem passzolt a fotóállványra támasztva készített kotta. El is szúrtam a versenyt.

Kérdés: mi a teendő? Hogyan tovább? Két, vagy három különböző kottát kell készítenem?
Minden segítséget előre is köszönök!
üdv. HuLa
HuLa02

Re: Visszarúgásos rugós belövése

Postby nymus » 2011.09.04. 14:44

Nem tudományos a válaszom kedves Laci, csak amit az F.T.Pistitől "tanultam", azt tudom okként említeni. A lényeg, hogy pontosan ugyan ott és úgy fogd meg a puskát minden testhelyzetben, akkor egyformák a lövések, ill. a továbbiak már a lövőn múlnak. Nem véletlenül a Pisti annak idején még az ujjak pontos helyét is bejelölte a tusán.
Üdv, nymus.
..............................
nymus
MFTSZ versenyző

Postby parazstaposo » 2011.09.04. 15:07

HuLa02 wrote:Tisztelt Sporttársaim!

Mert ez nekem technikai kérdés, ezért itt a "technika témák között vetem fel azt a problémámat, amivel régóta küzdök.
Tegnap az éjszakai versenyen aztán kiderült, hogy nem tudok továbblépni információk nélkül.
Ezért fordulok bizalommal visszarúgásos rugós puskával tapasztalt sporttársaimhoz.(az enyém HW97K)
Ugyanis: ha belövöm állva, támasztva, akkor nem stimmel a kotta a fekvő, vagy térdelő pozícióban.
Ha belövöm fekve, azaz a kottát a fekvő pozícióból készítem, akkor nem stimmel az állóhelyzetű lövéshez a versenyen. Tegnap fekve-belövéskor aztán össze-vissza tekergettem mérgemben, mert nem passzolt a fotóállványra támasztva készített kotta. El is szúrtam a versenyt.

Kérdés: mi a teendő? Hogyan tovább? Két, vagy három különböző kottát kell készítenem?
üdv. HuLa

Készíts két kottát.
Steyr Match + Hawke Sidewinder Tac. 4,5-14x42
parazstaposo
MFTSZ versenyző

Postby FTi » 2011.09.20. 09:17

A fegyver súlyozásával el lehet érni azt, hogy a különböző pozíciójú lövéseknél is közel ugyanolyan legyen a kotta.
Egyébként szerintem elég egy kotta is: pl. HFT esetén térdelő, amellé csak meg kell jegyezni, hogy más pozíciókban mennyi az eltérés, ami mildotban mérve konstans minden távolságon.
FTi
Adminisztrátor

Postby betetes » 2011.09.20. 12:46

HuLa02 wrote:
üdv. HuLa

Szia! Szerintem a többsoros kotta a megoldás.
Ha a cél magasabban van a pozíciódhoz képest kicsit fölé kell célozi, ha lefelé, akkor alá.
Ezt csak kitapasztalva, és lekottázva tudod megtanulni.
A távcsövednek is van torzítása, azt is ki kell tanulni.
Ez egy sok tényezős sport.
Én minden kz. méretre és távolságra (5 méterenként) megpróbálom lejegyzetelni a célzási pontot.
A végén lehet az átfedéseket egyszerűsíteni.
betetes

Postby Dino » 2011.09.20. 13:27

betetes wrote:A távcsövednek is van torzítása, azt is ki kell tanulni.

Vagy venni egy rendeset :evil:
HFT/FT: Daystate Panther - Edgar Bros 10x42
HFT: Daystate MK4St - Edgar Bros 10x42
Dino
MFTSZ Elnök

Postby FTi » 2011.09.20. 14:56

A távcső-torzítás alatt nem tudom mit értett a kolléga, de HFT esetén, ahol ugye fixre beállított parallax-szal dolgozunk, még az is okozhat a különböző testhelyzetekben találati pont-vándorlást, ha pozíciónként egy kicsit máshogy nézünk a távcsőbe. Ez nyilván kiküszöbölhető, ha belövésnél a céltávra állítjuk a parallaxot, de a versenyen attól még marad a rossz belenézés, és emiatt a hiba is.
FTi
Adminisztrátor

Postby Dino » 2011.09.20. 15:08

FTi wrote:A távcső-torzítás alatt nem tudom mit értett a kolléga, de HFT esetén, ahol ugye fixre beállított parallax-szal dolgozunk, még az is okozhat a különböző testhelyzetekben találati pont-vándorlást, ha pozíciónként egy kicsit máshogy nézünk a távcsőbe. Ez nyilván kiküszöbölhető, ha belövésnél a céltávra állítjuk a parallaxot, de a versenyen attól még marad a rossz belenézés, és emiatt a hiba is.

Csak poénnak szántam, na :) De egyszer a Doki levezette nekem, hogy egy FT távcsőbe 50x nagyításon már elég nehéz rosszul belenézni, olyan kicsi a látószög. Viszont HFT-ben kis nagyításon már nagyon is számít, de ez nem (csak) a rugósok nagy bánata...
HFT/FT: Daystate Panther - Edgar Bros 10x42
HFT: Daystate MK4St - Edgar Bros 10x42
Dino
MFTSZ Elnök

Postby fapuskás » 2011.09.20. 15:34

Dino wrote:
betetes wrote:A távcsövednek is van torzítása, azt is ki kell tanulni.

pont tudok egyet akár neked is
D MERLYN,Nikko D
fapuskás
MFTSZ versenyző

Postby tom » 2011.10.19. 14:58

fapuskás wrote:
Dino wrote:
pont tudok egyet akár neked is

Férfi ember rugós puskával lő!
:rifle:
Kedves klubtársam!

Miért nem kérdeztél személyesen? Én is sokat szenvedtem ezzel a problémával, mikor FT-ben még rugóssal versenyeztem. Akkor úgy volt belőve a puskám, hogy nagyon lazán tartottam a térdemen támasztva ülő pozicíóban. Ha állva vagy térdelve kellett lőni, akkor nekem 5 klikket jelentett felfelé, ugyanis annyit hordott alá a puska az erőteljesebb fogás miatt.

Azt valószínűleg tudod, hogy a rugós puska már akkor megmozdul, mikor a lövedék még a csőben van. Ha tudod konstansul ugyanott, ugyanolyan erővel fogni, akkor nem kell külön skála, mert a puska mindig ugyanarra, ugyanolyan erősséggel fog elmozdulni. Ha ezt nem sikerül abszolválni, akkor van az, hogy máshová fogsz lőni. Érdemes egyébként az oldalirányt is figyelni, mert az is okozhat meglepetést.
Üdvözlettel:
tom
tom

Next

Return to Légfegyverek