Egy kezdő kérdései

FT és HFT légfegyverek, tesztek

Re: Egy kezdő kérdései

Postby Cyrano » 2019.05.26. 12:17

Értem.Köszi. Ugyan még messze vagyok a versenyzéstöl, de érdekelne, hogy külföldi versenyeken is van külön 16 és 7,5 J kategória? Vagy nemzetközi versenyen csak 16J fegyverrel lehet indulni?
Cyrano

Postby FTi » 2019.05.26. 12:27

Cyrano wrote:Értem.Köszi. Ugyan még messze vagyok a versenyzéstöl, de érdekelne, hogy külföldi versenyeken is van külön 16 és 7,5 J kategória? Vagy nemzetközi versenyen csak 16J fegyverrel lehet indulni?

A németeknél van 7.5J kategória, de elég kevesen vannak benne, máshol csak 16J, és van, ahol erősebb is lehet.
Persze 7.5-ös fegyverrel is indulhatsz bárhol, csak nem sok eséllyel.
FTi
Adminisztrátor

Postby Cyrano » 2019.05.26. 13:52

természetesen nincs sok esélyem, mert kezdö vagyok...

Vagy úgy értetted, hogy a 7,5 J hátrányban van a 16 J-lal szemben`akár FTben akár HFTben ? Mert jobban eltériti a szél meg nagyobb az esése?
Cyrano

Postby Cyrano » 2019.05.26. 17:22

Igazából lenne még egy kérdésem. Van valamilyen legális módja, hogy külföldröl hozzak be légpuskát?
Ez az MKH kártya az egyik bökkenö. Van valami elöirás, hogy hány napon belül kell megcsináltatni?

Mondjuk pl megveszem Ausztriában a légpuskát és egy héten belül bevizsgáltatom ? Vagy semmi megoldás nincs ? Lehet mondani, hogy sz... rágó vagyok, de itthon az ÁFA + haszonkulcs után nem annyi az annyi...
Cyrano

Postby Cyrano » 2019.05.26. 19:44

Üdv !

Lehet, hogy túl sok kérdésem van, de ...

Igazából az elsö és legnehezebb dolog a fegyverválasztás.

Igazából rugós puskában gondolkodom, de mégis kezdönek melyik a jobb választás rugós vagy egy PCP?
Cyrano

Postby FTi » 2019.05.26. 20:09

Cyrano wrote:természetesen nincs sok esélyem, mert kezdö vagyok...

Vagy úgy értetted, hogy a 7,5 J hátrányban van a 16 J-lal szemben`akár FTben akár HFTben ? Mert jobban eltériti a szél meg nagyobb az esése?

Igazából rugós puskában gondolkodom, de mégis kezdönek melyik a jobb választás rugós vagy egy PCP?

Igen, a 7.5J hátrányban van a kisebb energia miatt.

A rugós egyszerűbb, nem kell hozzá töltőapparátus, de nehezebb vele lőni, viszont ha azzal megtanulsz, akkor PCP-vel is jobban fog menni. A visszarúgásmentes rugós (pl. Diana 75) ötvözi a kettő előnyeit, de a visszarúgásmentes kategóriában versenyez a PCP-k ellen.
Gyere ki a tatabányai versenyre, ott tisztulni fog a kép.
FTi
Adminisztrátor

Postby Cyrano » 2019.05.27. 11:18

ok.köszi.
Cyrano

Postby Cyrano » 2019.05.27. 15:53

FTi wrote:
Cyrano wrote:Értem. Köszi. Ezek szerint nemcsak a rugót , hanem a többi mozgó részt is a teljesitményhez kell hangolni. Lehet, esetleg eleve 7,5 J-ra gyártott dugattyút kapni? Igy nem kell åtalakitani a gyárit és késöbb, ha megvan rá az engedély, vissza lehet rakni. Vagy ez hülyeség? Aki továbblép a 16 J-ra, mindenki egyböl le is cseréli a puskát egy másikra?

Másik dolog. Lehet házilag rugóvezetöt barkálcsolni? Segit az valamit vagy érdemes 70-100 euróért megvenni a készletet?

HW 77/97-hez 7.5J-os dugattyút készen nem lehet kapni. Az átalakított gyárit is lehet 16J-hoz használni, mert a lökethossz rövidítése egy alumínium toldattal a legegyszerűbb, amit persze le is lehet szedni.
Íme, így néz ki a cucc.
Rugóvezetőt házilag? Persze, ha van esztergád és megfelelő alapanyagod.

Üdv!

Küldenék privát emailt a tuning cuccossal kapcsolatban...
Cyrano

Postby Cyrano » 2019.06.01. 19:28

FTi wrote:
Cyrano wrote:természetesen nincs sok esélyem, mert kezdö vagyok...

Igen, a 7.5J hátrányban van a kisebb energia miatt.

A rugós egyszerűbb, nem kell hozzá töltőapparátus, de nehezebb vele lőni, viszont ha azzal megtanulsz, akkor PCP-vel is jobban fog menni. A visszarúgásmentes rugós (pl. Diana 75) ötvözi a kettő előnyeit, de a visszarúgásmentes kategóriában versenyez a PCP-k ellen.

Üdv'

Érdeklődnék, hogy walther LGM-1 mefelelő -e HFT-re..

Cyrano
Cyrano

Postby ZoliD65 » 2019.06.02. 09:17

Cyrano wrote:
FTi wrote:Igen, a 7.5J hátrányban van a kisebb energia miatt.

Üdv'

Érdeklődnék, hogy walther LGM-1 mefelelő -e HFT-re..

Cyrano

PCA-ként ha mindene új akkor(csőfar tömítés dugattyú és szelep tömítés ) jó lehet , de ismeretlen előélettel nem biztos hogy jó , nem tudni milyen állapotú a dugattyú tömítése , előfordul hogy melegbe még jó de hidegebb időbe ahogy változik a mérete kicsit a szerkezetnek ,nem tömít le tökéletesen a dugattyú , de kültéri használatkor a PCA-t előbb megeszi a por mert beltérre találták ki ,
Érdemes lenne Előbb vagy utóbb PCP-re alakíttatni-(Jó PCP alap) , sínt maratni rá előre , regulátor bele 30 körül van , a tartály is kb ( ha új akkor drágább) sín marás előre a csőfar fölé 6000 körül van .+ a töltőszett hozzá 35 körül megy egy 6 literes palack. és hozzá egy csonk ami fogadná a légtartályod a nagypalackba.
Sütése Jó neki versenypuska lévén.
Steyr Match-MTC Viper 3-12x44
Walther LGM2-MTC Viper 3-12x44
Walther LGM2-MTC Viper 3-12x44
ZoliD65
MFTSZ versenyző

PreviousNext

Return to Légfegyverek